اخبار > آمادگی قم برای خرید تضمینی گندم و کلزای کشاورزان
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان قم از شروع خرید تضمینی گندم از اوایل خردادماه سالجاری در استان قم خبر داد و گفت: تمامی امکانات برای ورود به فصل خرید آماده شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان قم؛ سعید محمدی  گفت: اداره کل غله استان  با استفاده از ظرفیت سیلوی استان و سایر انبارهای تحت نظارت خود، آماده خرید تضمینی محصول گندم و کلزای کشاورزان استان است.
سعید محمدی بیان کرد: در جلسه کارگروه خرید تضمنی گندم و کلزای استان مقرر شد علاوه بر  سیلوی ملکی شهید نخعی برای خرید تضمینی گندم، انبارهای شرکت تعاونی روستایی جعفر آباد در بخش جعفریه نیز به عنوان مباشر خرید، مجاز به خرید گندم کشاورزان با محموله‌های به وزن کمتر از 8 تن باشد.
محمدی افزود: همچنین مصوب شد، با همکاری سازمان جهاد کشاورزی، کلیه کشاورزان تولید کننده گندم، مشخصات خود و میزان تولید محصول خود را در"سامانه پهنه بندی" درج و سپس اقدام به حمل محصول خود به مراکز خرید نمایند.
وی ضمن تاکید بر اجرای تمامی ضوابط و دستورالعمل‌های مربوط به فرآنید خرید تضمنی گندم و کلزا، ادامه داد: با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی و اداره کل راهداری با نظارت و دقت لازم از ورود گندم‌های مصارف دامی، کهنه و یا وارداتی به چرخه خرید گندم جلو گیری به عمل خواهد آمد.
محمدی اظهار کرد: بر اساس پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی استان انتظار می رود در سال جاری  18000 تن گندم و 2800 تن دانه‌ی روغنی کلزا از کشاورزان خریداری شود.


١٠:١٧ چهارشنبه ١٨ فروردين ١٤٠٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: