اخبار > خرید تضمینی گندم استان خراسان رضوی از 100 هزار تن گذشتبا گذشت یک‌ماه از آغاز عملیات خرید تضمینی گندم در استان خراسان‌رضوی بیش از 114 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان خراسان رضوی؛ وحیدرضا فریدونی ضمن اعلام خرید ۱۱۴ هزار و ۶۰۸ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خراسان‌رضوی گفت: این مقدار گندم در قالب ۱۳ هزار و ۲۲۱ محموله از کشاورزان تحویل گرفته شده است.

وی گفت: خرید تضمینی گندم در استان خراسان‌رضوی از 26 اردیبهشت ماه با پیش‌بینی خرید بالغ بر 200 هزارتن گندم در سطح استان آغاز شده است و تاکنون ۵۰ درصد پیش بینی خرید محقق شده است.

مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت : در سال جاری گندم مازاد بر نیاز کشاورزان با احتساب 4 درصد افت مفید و 1 درصد افت غیر مفید و با قیمت تضمینی 105 هزار ریال خریداری می شود که با توجه به کیفیت مناسب گندم استان متوسط قیمت هر کیلو گندم در استان به بیش از 115 هزار و 500 ریال افزایش پیدا کرده است.

مدیر کل اداره غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی همچنین از پرداخت 1000 تومان  به کشاورزان به عنوان جایزه تحویل گندم به مراکز خرید تضمینی خبرداد که این مبلغ  به قیمت پایه خرید اضافه می شود.

 فریدونی در ادامه ارزش ریالی گندم‌های خریداری شده را بالغ بر۱۳ هزار و ۲۲۱ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تاکنون بالغ بر ۴ هزار ۱۱۸ میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان به حساب ایشان واریز شده است که امیدواریم با پیگیری های انجام شده روند پرداخت وجوه گندم سرعت بیشتری به خود بگیرد.

وی با بیان اینکه خرید از شهرستان های جنوبی استان آغاز شده بود گفت: در حال حاضر شهرستان های تربت جام با ۳۰ هزار تن، تایباد با ۱۸ هزار  تن و رشتخوار با ۱۲ هزار  تن بیشترین حجم خرید را به خود اختصاص داده اند.

وی افزود: در سال‌جاری بیش از 70 مرکز و کمیسیون خرید تضمینی گندم در سطح استان مجهز و پیش‌بینی شده بود که از بین مراکز فعال تاکنون سیلوهای دولتی ۲۹ درصد ، سیلوهای بخش خصوصی ۲۳ درصد، انبارها و سیلوهای جوار کارخانجات آرد ۲۷ درصد و 9 انبار تعاون روستایی به عنوان مباشر این اداره کل در امر خرید تضمینی گندم ۲۱ درصد از این عملیات را به عهده داشته اند.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان خراسان رضوی افزود: خرید گندم در سال‌جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته  ۱۲۳ درصد افزایش داشته است.


١١:١٣ چهارشنبه ١ تير ١٤٠١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: