اخبار > 5 هزار میلیارد تومان دیگر به حساب گندمکاران کشور واریز شد/ مجموع واریزی به حساب گندمکاران به 60 هزار میلیارد تومان رسید 

 

با واریز 5 هزار میلیارد تومان دیگر به حساب کشاورزان گندمکار سراسر کشور، مجموع واریزی به حساب گندمکاران به ۶۰ هزار میلیارد تومان رسید.

مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)، با اعلام اینکه پول محصول کشاورزی خریداری شده از کشاورزان به محض تأمین بلافاصله به حساب این عزیزان واریز می‌شود، از پرداخت بخش دیگری از مطالبات گندمکاران به مبلغ 5 هزار میلیارد تومان دیگر خبر داد.

بر اساس این گزارش، از آغاز فصل خرید تضمینی گندم در چهارم فروردین تاکنون، ۶ میلیون و ۴۲۹ هزار تن گندم به ارزش بیش از ۷۴ هزار و 447 میلیارد تومان از گندم‌کاران سراسر کشور خریداری شده که بیش از ۵۹ هزار و ۳۰۴ میلیارد تومان و به عبارتی ۸۲ درصد از مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.

 این گزارش می‌افزاید، میزان خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به پایان فصل سال گذشته از رشد ۴۶ درصدی برخوردار بوده و با توجه به اینکه خرید تضمینی محصولات کشاورزی هم اکنون در سراسر کشور به ویژه در مناطق شمالی همچنان ادامه دارد، انتظار می‌رود میزان رشد خرید گندم نسبت به سال گذشته از رشد بیشتری برخوردار شود.

 گفتنی است، میزان خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به سال گذشته بین ۲40 تا ۳۷0 رشد داشته است؛ ضمن اینکه تا امروز استان‌های خوزستان با خرید تضمینی یک میلیون و 357 هزار تن، گلستان با ۷۵۶ هزار تن و کردستان با ۴۸۸ هزار تن استان‌های پیشتاز خرید تضمینی این محصول کشاورزی در کشور هستند.

 


١٠:٠٣
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: