اخبار > خرید 4 میلیون تن گندم تا 28 تیر ماه / 92 درصد از پول گندمکاران پرداخت شد 

مشاور فرهنگی، رسانه و مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران  مقدار خرید  گندم را تا 28 تیر ماه  4 میلیون تن اعلام کرد و گفت: 92 درصد از پول گندمکاران پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ سید محمد تقی طباطبایی گفت: از شروع عملیات خرید تضمینی گندم تاکنون 4 میلیون تن گندم به ارزش 195 هزار میلیارد ریال به‌صورت تضمینی در 31 استان خریداری شده است.

طباطبایی از پرداخت بیش از  179 هزار میلیارد ریال، معادل 92 درصد از پول گندمکاران خبر داد.

وی یاد آور شد: 2 میلیون و 450 هزار تن از این مقدار گندم در استان‌های خوزستان، فارس، گلستان و کرمانشاه از کشاورزان خریداری شده است که خوزستان با 1.2 میلیون تن، فارس با 464 هزار تن، گلستان با 448 هزار تن و کرمانشاه 338 هزار تن پشتاز در خرید هستند.

پرداخت 99 درصد از مطالبات کلزاکاران

مشاور فرهنگی و رسانه‌ی شرکت بازرگانی دولتی ایران به خرید تضمینی 124 هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا به ارزش 13 هزار میلیارد ریال اشاره کرد.

وی استان‌های گلستان، خوزستان و مازندران را پیشتاز در عملیات خرید تضمینی این محصول اعلام کرد و گفت: تقریبا تمام مطالبات کلزاکاران پرداخت شده است.

طباطبایی در بخش دیگری از گزارش هفتگی خود، در خصوص کالاهای اساسی، میزان توزیع این کالاها را از ابتدای سال‌جاری تاکنون 900 هزار تن اعلام کرد و افزود: 105 هزار تن برنج ، 309 هزار تن شکر و 488 هزار تن روغن در این مدت از طریق شبکه‌های توزیع در بازار عرضه شده است.

وی همچنین به توزیع مقدار  564 هزار تن گندم و 483 هزار تن آرد در دو بخش یارنه‌ای (نوع یک و دو) و صنف و صنعت اشاره کرد.

 


١١:٠١ دوشنبه ٢٨ تير ١٤٠٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: