اخبار > استان فارس؛ تکمیل طرح‌های ناتمام و بازگشت سرمایه‌های مسکوت به مدار بهره‌برداری و تولید 


مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان فارس از افزایش فعالیت بازرگانی سهم بخش خصوصی در زنجیره گندم، آرد و نان خبر داد و گفت: با اقدامات خوبی که در این زنجیره انجام شده، سرمایه‌های موجود و طرح‌های نیمه تمام تکمیل و به بهره‌برداری رسیدند.


به گزارش روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ منصور جباری گفت: طی 4 سال گذشته اقدامات خوبی در زنجیره‌ی گندم، آرد و نان انجام شده که از جمله آن راه‌اندازی سیستم جامع خرید تضمینی، ثبت برخط اطلاعات و بستن به‌موقع حساب بوده است که به شفاف‌سازی و سازماندهی حساب کارخانجات منجر شده، در حالی‌که درگذشته فرایند حسابرسی و بستن حساب‌ها چندین سال طول می‌کشید.


جباری اضافه کرد: در حال حاضر انبارگردانی به موقع و در پایان هر سال انجام می‌شود و با توجه به 17 کارخانه موجود در استان و خریدهای تضمینی، تمامی حساب‌ها شفاف شده است.


وی گفت: انبارها و تاسیسات بخش خصوصی در استان فارس از استانداردهای لازم برخوردارند و در حال حاضر در 35 درصد خرید تضمینی گندم و دانه‌ها فعالیت می‌کنند که این فعالیت به نوعی موجبات اشتغال را در این استان فراهم ساخته است.


  مدیرکل غله وخدمات بازرگانی استان فارس گفت: در همین زمان، با مدیریت آقای سیف، معاون محترم وزیر صمت اعتبارات تجهیز، به‌سازی و نوسازیِ تاسیسات و مراکز ذخیره‌سازی گندم و سایر کالاهای اساسی به خوبی جذب شده و طرح‌های نیمه تمام یا از کار افتاده شامل: سیلوها و انبارهای ذخیره‌سازی تجهیز و بازسازی شده و به مدار بهره‌برداری رسیده‌اند که آخرین مورد آن سیلوی داراب است.


وی خاطر نشان کرد: در این مدت 120 هزار تن به ظرفیت ذخیره‌سازی استان اضافه شده و کار ناتمام 14 ساله  طرح‌ها به اتمام رسیده است.


وی مهمترین نتیجه‌ی اجرای طرح‌های نیمه تمام  برای بهره‌برداری از آن‌ها را، جلوگیری از هدر رفت و مستهلک شدن سرمایه‌های قبلی و بازدهی سرمایه‌گذاری‌های گذشته اعلام کرد.


جباری در بخش دیگر سخنان خود از خرید تضمینی 460 هزار تن گندم در استان فارس تا 26 تیرماه خبر داد و گفت: 1800 تن دانه‌ی روغن کلزا نیز تاکنون خریداری شد.


وی در خصوص نرخ جدید نان نیز اعلام کرد که کارگروه  استانی کارگروه گندم، آرد و نان قیمت جدید نان را تصویب کرده است که ابلاغ خواهد شد.  

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


١٠:٥٤ يکشنبه ٢٧ تير ١٤٠٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: