اخبار > پیام تسلیت معاون وزیر جهادکشاورزی در پی درگذشت همکار عزیزمان﴿وَلَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ
وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ ﴾


صبحگاه پنج شنبه بیست و سومین روز آغازین ماه زمستان سال 1400 خبر اندوهبار آسمانی شدن یکی دیگر از همکاران عزیز و شایسته‌مان با ویروس منحوس کرونا، کاممان را تلخ و قلبمان را فشرد. آری یکی دیگر از مدافعین امنیت غذایی کشور جناب آقای محمود عباسی، معاون اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی از بین خانواده و همکاران رفت.

او که عمر پر ثمر خویش را در اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان خراسان جنوبی وقف تأمین نان و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم کرده بود، چهره در نقاب خاک کشید و دست از این دنیای ظلمانی شست. وی که دو برادر شهیدش برای دفاع از امنیت وطن جان فدا کرده‌اند، جان خویش را نیز در مسیر امنیت غذایی کشور فدا کرد. اگرچه همان‌گونه که خداوند متعال مي فرمايد: (( الَّذي خَلَقَ الْمَوْتَ وَ الْحَياةَ » مرگ حقیقتی انکار ناپذیر است و گریزی از آن نیست اما اعضای خدوم و زحمتکش خانواده بزرگ شرکت بازرگانی دولتی ایران چنان در تار و پود جان من و همکارانم تنیده‌اند که غم از دست دادن شان جانکاه است و واژه ها به یاری ذهن مان برای بیان این مصیبت نمی‌آیند .
عباسی عزیز، دارای صداقتی کم نظیر، قلبی رئوف و مهربان بود و در میان همکارانش آن چنان بسیار دوست داشتنی بود که همه همکارانش در ایام بیماری دست به دعا جهت شفای او بودند و در حکمت خداوند همه مانده‌ایم که چرا اجابت نشد، او در کنار خدمت به مردم، خدمتگزار ابا شهید حاج علی محمد عباسی بود و چه نعمتی بالاتر از خدمت به پدر آنهم پدری که یادگار دو شهید سرافراز جنگ تحمیلی است.
عباسی که زندگی پر ثمری داشت و فرزندانی نیکو و همسری بزرگوار و شایسته از وی ماندگار شد، رفت و در جوار رحمت پروردگارش آرمید. خوشا به سعادتش که نام نیک برای خویش گذاشت و ما ماندیم با غم نبودنش.
اگرچه بنده حقیرو اعضای هیأت مدیره و همکاران شرکت خود را شریک در این مصیبت و صاحب عزا می‌دانیم و این اندوه برای شرکت و همکارانمان بسی جانسوز است ولی بر خود وظیفه می دانم مصیبت وارده را به ابوی بزرگوار، همسر شایسته، فرزندان گرامی و سایر بازماندگان آن مرحوم تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای این عزیزان صبر جمیل و برای آن مرحوم مغفرت مسئلت دارم.


            یزدان سیف