اخبار > ثبت بیشترین شاخص قیمتی سالانه برای گندم
قیمت جهانی برخی انواع گندم در هفته‌ی منتهی به 18 اکتبر با ثبات همراه بود. در برخی از انواع افزایش یافت و شاخص قیمتی به 287 دلار در هر تن رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران از نشست پایش بازار کالاهای اساسی، طی یکسال اخیر شاخص قیمتی انواع گندم رو به رشد بوده است و در هفته‌ی منتهی به 18 اکتبر شاخص به بالاترین مقدار طی یکسال گذشته رسید.

بر این اساس، گندم روسیه 315، آلمان 328 و اتحادیه اروپا (رومانی)313 دلار در  هر تن قیمت را تجربه کرده است و صادرات گندم روسیه در ماه اکتبر نسبت به ماه سپتامبر به دلیل فروش داخلی و عوارض صادراتی کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، امسال برداشت گندم انگلیس به بیش از 14 میلیون تن رسیده که نسبت به قبل 45 درصد افزایش را نشان می دهد که از دلایل بهبود تولید، وضعیت مطلوب آب و هوا در این کشور عنوان می‌شود.

آژانس دولتی چین که گندم کشاوزان را به صورت مستقیم می‌خرد، اعلام کرده است که در سال‌ِ زراعی جاری 37 میلیون تن گندم خریداری خواهد کرد.

گزارش دیگر این است که فصل برداشت و عرضه‌ی گندم در استرالیا یکی دیگر از بزرگترین مناطق تولید و تامین گندم در جهان آغاز می‌شود. 

 

 

 

 


١١:٤٠ سه شنبه ٤ آبان ١٤٠٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: