اخبار > ساداتی‌نژاد: کاهش ۱۸درصدی تولید برنج به‌دلیل خشکسالی/ عرضه برنج خارجی برای تعدیل بازار ادامه خواهد داشتوزیر جهاد کشاورزی گفت:  واردات برنج خارجی برای مدیریت بازار در صورت نیاز از سوی شرکت بازرگانی دولتی ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران به نقل از گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم؛  سیدجواد ساداتی‌نژاد با اشاره به نشست صبح امروز  با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به‌ریاست علی نیکزاد نایب‌رئیس مجلس در خصوص موضوع تنظیم بازار کالاهای اساسی که در کمیسیون تلفیق برگزار شد، گفت: در این نشست گزارشی از نحوه تأمین و تنظیم بازار کالاهای اساسی به نمایندگان ارائه و دغدغه نمایندگان در خصوص بازار کالاهای اساسی شنیده شد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تمام تلاش وزارت جهاد کشاورزی این است که به‌کمک انجمن‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی بتواند بازار را مدیریت کند، افزود: جلسه‌ای هم با تشکل‌های بخش کشاورزی در همین راستا برگزار شد که این جلسات را قطعاً استمرار خواهیم داد؛ اعتقاد داریم ظرفیت و قدرت تشکل‌ها باید در تنظیم بازار به‌کار گرفته شود.

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: در بحث برنج نیز که یکی دیگر از کالاهای اساسی مهم برای مردم است و  از اصلی‌ترین دغدغه‌های امروز نمایندگان نیز بود، در صورت نیاز همچنان عرضه برنج خارجی از سوی شرکت بازرگانی دولتی را استمرار خواهیم داد تا قیمت برنج در بازار کنترل شود.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: البته به‌دلیل خشکسالی‌ها در تولید برنج ایرانی 18 درصد کاهش تولید را شاهد خواهیم بود که طبیعتاً قیمت برنج به‌دلیل وضعیت عرضه و تقاضا افزایش داشته است اما قیمت برنج خارجی را در بازار کنترل خواهیم کرد.


١١:١٣ يکشنبه ٢١ شهريور ١٤٠٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: