اخبار > واگذاری امور به بخش خصوصی سیاست کلان وزارت جهاد کشاورزیوزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: واگذاری امور به بخش خصوصی سیاست کلان ما در وزارت جهاد کشاورزی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران  به نقل از ایانا، سید جواد ساداتی نژاد در نشست صمیمانه با مدیران انجمن صنایع روغن‌کشی و انجمن کارخانجات روغن نباتی با بیان این که واگذاری امور به بخش خصوصی سیاست کلان ما در وزارت جهاد کشاورزی است، افزود: شرکت بازرگانی دولتی ایران و پشتیبانی امور دام رقیب بخش خصوصی نیستند و حضور آنان در بازار براساس قانون و با توجه به ضرورت ها صورت می گیرد.

 ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: در صورت اعتماد متقابل بین وزارت جهاد کشاورزی و صنایع روغن، در قالب تفاهم نامه، ذخیره سازی روغن در آینده قابل واگذاری به بخش خصوصی است.

 وی تاکید کرد:  به بخش خصوصی اعتماد داریم و امیدوارم هرچه بیشتر پیش می رویم این اعتماد بیشتر شود و زیربنایی برای آینده کشور ایجاد شود.

 ساداتی نژاد گفت: دستور اکید من به حوزه برنامه ریزی اقتصادی و بازرگانی این بوده که اتحادیه ها بتوانند در تصمیم گیری امور بخش کشاورزی و بازاررسانی محصولات کشاورزی مشارکت کنند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که می توانیم طرح پایلوت واگذاری امور را از صنایع روغن‌کشی و ورغن نباتی شروع کنیم، عنوان کرد: معاونت توسعه بازرگانی یک نقشه راه پایلوت برای واگذاری امور به این اتحادیه ها تدوین کند تا از بازار تا صادرات و واردات روغن را به اتحادیه ها بسپاریم.

 ساداتی نژاد با اشاره به این که کشاورزی کشور راهی به غیر از کشت قراردادی ندارد، تاکید کرد: اتحادیه ها در توسعه کشت قراردادی به وزارت جهاد کشاورزی به صورت جدی کمک کنند.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: با حضور اتحادیه ها در کشاورزی قراردادی، حوزه زراعت به ویژه دانه های روغنی پیشرفت خوبی خواهد داشت.


١٤:٤٨ سه شنبه ٢٠ مهر ١٤٠٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: