اخبار > حمل۹۳۰ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار به سایر نقاط کشور
۹۳۰ هزار تن کالای اساسی در قالب ۳۵ هزار سفر باری در ۹ ماه گذشته از بندر اقیانوسی چابهار به سایر نقاط کشور حمل و جابه‌جا شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران ار خبرگزاری برنا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: برنج، گندم، شکر و جو عمده کالاهای اساسی حمل شده در جنوب سیستان و بلوچستان را در این مدت تشکیل می دهند.
جلال الدین قادری بیان کرد: بندر چابهار در تخلیه به موقع کالاهای اساسی مورد نیاز کشور آمادگی کافی دارد و با روند افزایشی تخلیه و بارگیری این نوع کالاها و حمل زمینی آن، زمینه برای تامین کامیون در مسیر برگشت برای حمل کالاهای صادراتی از طریق این بندر فراهم شده است.
وی تصریح کرد: این بندر استراتژیک امن‌ترین و کم هزینه‌ترین مسیر برای صادرات و واردات و همچنین ترانزیت کالاهای متعلق به سایر کشورها نظیر افغانستان و کشورهای آسیای میانه است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: در حال حاضر 871 راننده، 884 دستگاه ناوگان باری و همچنین 74 شرکت حمل و نقل داخلی کالا، یک پایانه بار، 2 انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌ها و یک انجمن صنفی کارگری رانندگان باری در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای داخلی کالای در حوزه تحت پوشش راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند.


١٩:٢٩ چهارشنبه ٢٤ دی ١٣٩٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: