اخبار > معاون اول رییس جمهور: ایران با همت کشاورزان در تولید گندم خودکفا شده استجهانگیری با بیان این که کشاورزان کشور همت کردند تا ایران را از واردات گندم بی نیاز کنند، بیان کرد که با نرخ خرید تضمینی گندم و ارزان رسیدن نان به دست مردم تلاش مان این بوده که کشاورزان با حاصل دسترنج خود زندگی خوبی داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری در آیین بهره برداری از ۱۴۸ کیلومتر راه روستایی(طرح ابرار) و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۰۰ روستا و ۱۵۰ واحد صنعتی، در روستای «هانیس» گفت: روستاییان کشور نقش بسزایی در تأمین امنیت غذایی کشور برعهده دارند و با تلاش خود توانسته اند به بهترین وجه مسئولیت خود را به انجام برسانند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه روستاییان علاوه بر تأمین غذایی مردم ایران توانسته اند با صادرات محصولات خود ارز مورد نیاز کشور را تهیه کنند، اظهار داشت: ما باید همیشه قدردان تولیدکنندگان به ویژه روستائیان و عشایر باشیم که با امکانات کم و با پشتکار توانسته اند چرخ تولید کشور را به حرکت درآورند.
دکتر جهانگیری گفت: یکی از کارهای عمده آمریکا در دوران جنگ اقتصادی تلاش برای آسیب زدن به صنایع غذایی کشور بود به طوری که یکی از مقامات آنها در فائو به نماینده جمهوری اسلامی ایران گفته بود که ما فکر نمی کردیم شما در تولید گندم خودکفا شده‌اید و تصورمان این بود که با شروع تحریم ها ایران برای تهیه بیش از شش میلیون تن گندم مورد نیاز زمین‌گیر می‌شود. آن مقام آمریکایی نمی‌دانست که کشاورزان کشور همت نموده و ایران را از واردات گندم بی نیاز کرده‌اند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به نرخ خرید تضمینی گندم از کشاورزان و فروش ارزانتر آن به نانوایی‌ها برای ارزان رسیدن نان به دست مردم گفت: ممکن است خرید گندم به قیمت بیش از چهار هزار تومان از نظر برخی مطلوب نباشد اما تلاش مان این بوده که کشاورزان با حاصل دسترنج خود زندگی خوبی داشته باشند.
دکتر جهانگیری اظهار داشت: دولت همواره تلاش کرده تا در هنگام مشکلات و سختی ها در کنار کشاورزان باشد و در هنگام بروز وقایع طبیعی نظیر سیل، خشکسالی و سرمازدگی کنار کشاورزان باشد تا آنها هیچ گاه احساس تنهایی نکنند ممکن است ما نتوانسته باشیم به اندازه خسارات وارده از آسیب ها جبران مافات کنیم اما دولت در حد توان و بضاعتش نیز به روستاییان کمک کرده است.


١٤:٥٦ يکشنبه ٣ اسفند ١٣٩٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: